02.03.2020

XEMI ePRACOWNICY w PSS SPOŁEM

społem, ePRACOWNICY

Zachęcamy do przeczytania krótkiego artykułu o tym, jak PSS SPOŁEM w Białymstoku osiągnęła wyższy poziom zarządzania pracownikami dzięki XEMI ePRACOWNICY.

Wyższy poziom zarządzania pracownikami w PSS Społem Białystok

Rozwój gospodarczy wymusza na przedsiębiorstwach dążenie do innowacyjności i optymalizacji we wszelkich dziedzinach. Dynamiczna ekspansja technologii informatycznych powoduje, że czasy kartek, notatek i drukowanych tabelek odchodzą do lamusa. Systemy kontroli dostępu, rejestratory czasu pracy czy aplikacje samoobsługi pracowniczej to technologie dostępne w tej chwili na wyciągnięcie ręki. Dlatego jednym z obszarów, od którego warto zacząć „przygodę z tymi nowinkami” jest zarządzanie personelem.

PSS SPOŁEM Białystok – jeden z największych pracodawców Polski północno-wschodniej postawił na rozwiązanie XEMI ePRACOWNICY firmy Merinosoft, które automatyzuje proces planowania pracy, tworzenia grafików oraz obiegu dokumentów związanych z obszarem HR.

Co skłoniło Zarząd do inwestycji w rozwiązanie?

Nie tylko fakt zatrudniania ponad 1700 osób w rozproszonej strukturze i chęć odciążenia działu HR, ale także dostarczenie swoim pracownikom nowej jakości obsługi.

Niewielkie zmiany, wielkie korzyści

Kierownicy poszczególnych jednostek organizacyjnych odeszli od swoich kartek i arkuszy kalkulacyjnych i z łatwością planują grafiki pracy w nowym systemie. Co istotne, posiada on procedury sprawdzające czy wprowadzane dane są zgodne z Kodeksem Pracy i na bieżąco wychwytuje ewentualne błędy np. dotyczące obowiązujących limitów czasu pracy. Również wszelkie wnioski pracowników mogą akceptować elektronicznie w dowolnym miejscu i czasie. Dane wprowadzone na portalu automatycznie pojawiają się w stacjonarnym systemie kadrowo-płacowym.

Pracownicy działu HR otrzymują automatyczne powiadomienia o kończących się umowach oraz o terminach zbliżających się badań i szkoleń BHP, więc wszystko jest zaplanowane na czas. Paski wynagrodzeń i PITy przekazywać można już pracownikom elektronicznie, co przy tak dużej liczbie zatrudnionych osób znacznie obniża koszty związane z drukiem i czasem poświęcanym na doręczenie dokumentów.

Pracownicy dzięki dostępowi do portalu widzą wszystkie informacje dotyczące warunków ich zatrudnienia. Mają wgląd w grafiki pracy i nieobecności. Ilość niewykorzystanych dni urlopu mogą sprawdzić w domu na kanapie, bez konieczności angażowania pracowników działu HR.

Nie wszystko co jest dobre, musi być kosztowne.

Mitem jest, że tego typu rozwiązania są drogie. System XEMI ePRACOWNICY oferowany jest jako usługa chmurowa i nie wymaga od klienta inwestycji w kosztowny sprzęt. Wystarczy dostęp do Internetu za pomocą dowolnego urządzenia: laptop, smartfon, tablet. Opłaty miesięczne kształtują się na poziomie kilkuset złotych.

Dostawców oprogramowania jest wielu, jednak PSS SPOŁEM Białystok postawiła na współpracę ze sprawdzoną firmą (producentem XEMI ePRACOWNICY jest Merinosoft Sp. z o. o.), która jest wstanie elastycznie dopasować system do jej wymogów.

A bezpieczeństwo?

Mogłoby się wydawać, że tego typu rozwiązania to ryzyko dla bezpieczeństwa danych. Nic bardziej mylnego. Dzięki indywidualnym hasłom dostęp do danych mają jedynie upoważnione osoby. Po firmie nie krążą już stosy dokumentacji zawierającej informacje o pracownikach. Ważne jest, by wybór padł przede wszystkim na zaufanego dostawcę, który stosuje skuteczne zabezpieczenia wysokiej jakości. W przypadku XEMI ePRACOWNICY dostawca gwarantuje pełne bezpieczeństwo poprzez zaawansowane zabezpieczenia danych.